Please enable JS

İNOVASYON | İNOVATİF UYGULAMALAR

KAYTEKS 'DEKİ İNOVATİF UYGULAMALAR

Nano Teknoloji harikası...

Tekstil sektöründe kendisini global bir firma olarak konumlandıran, üstün teknolojisi, kaliteli insan kaynağı ve profesyonel yönetim argümanları ile varlığını sürdüren Kayteks ‘in, bugünlere gelmesinin ardında “inovatif” bir firma olması yatıyor. Sürekli kendini yenileyen, sektördeki trendleri yakından takip eden ve bunlara uyum için gereken üretim ve yönetim esnekliğine sahip olan Kayteks, inovasyonu şirket hedefleri arasına almış inovatif firmalardan biridir. Kayteks ‘deki İnovatif Uygulamalar;

Ürün İnovasyonu
Nano Teknoloji harikası akıllı kumaşlar 2005 yılının başından itibaren nano teknolojik kumaşların AR-GE olarak üretimini yapan Kayteks, tekstil sektöründe son yıllarda en önemli trend olan ısıya duyarlı renk değiştiren, su tutmayan, ütü gerektirmeyen, terletmeyen, böcek savar akıllı kumaşların Türkiye’deki ilk üreticileri arasında yer alıyor. Doğa dostu organik kumaşlar Organik pamuk, bambu, modal, tencel, viscon ve soyadan elde edilen iplikle, müşterilerine doğa dostu kumaşlar üreten Kayteks, 2005’den bu yana sürdürdüğü organik üretimini uluslararası bir sertifika ile belgelendirmiştir.

Organizasyonel İnovasyon
Müşteri Odaklı Uygulamalar Aynı müşteriye hizmet eden kişilerin bir arada çalışması mantığıyla hayata geçirilen iletişimi artırarak, hız kazanmayı ve hatayı minimize etmeyi hedefliyor. Artık Kayteks ‘de aynı müşteriye hizmet eden müşteri temsilcileri lojistik, planlama, satınalma gibi işleri yapan kişilerle aynı odada tek bir takım halinde çalışıyorlar.

Süreç İnovasyonu
Yalın Yönetim Uygulamaları Kayteks 2006 yılının başından itibaren daha çok otomotiv sektöründe uygulanan ve iş süreçlerini kapsayan Yalın Yönetim’le ilgili çalışmalara başladı. Bu proje, tekstil sektöründe yaşanan krize karşı yalın üretim yaparak, karlılığı ve rekabet gücünü artırmak ve müşterilerine daha uygun, kaliteli, ucuz ürün ve hizmet sunabilmek amacıyla başlatıldı. Kayteks yine bu sistemle, iş süreçlerini gözden geçirerek, kaizenlerle sürekli iyileşme sağlamak, tüm çalışanların işin içinde olduğu bir yönetim felsefesini hayata geçirmeyi hedefliyor..

Pazarlama İnovasyonu
Müşteriye Özel Koleksiyon Kayteks, bünyesinde kurduğu tasarım ekibiyle müşterilerine özel koleksiyonlar hazırlıyor. Kendi markaları olan ve kendini üretici firma olarak konumlandıran Kayteks, mevcut pazarlama stratejilerine paralel olarak hayata geçirilen bu uygulama ile müşterilere alternatif ürün portföyü hazırlayarak, yeni siparişler almayı hedefliyor.

53
Yıllık Deneyim
150
Üzerinde Çalışan
5000
M2 Üretim Alanı
160000
Parça Üretim / Ay